Kredyt na auto
Kredyt na auto- zobacz, który jest najtańszy. Kredyt na auto bez BIK- jak zaciągnąć? Oblicz ratę swojego kredytu na auto za pomocą kalkulatora rat kredytowych!

Formy finansowania aut przez Toyota Bank

Posiadanie wymarzone auta nie jest obecnie takim problemem jak dawniej. Można wybierać z spośród dziesiątek ofert i kilku metod ich pozyskiwania. Jeśli masz gotówkę to dokonujesz zakupu, jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami to bierzesz kredyt, leasing lub wynajem długoterminowy.kredyt samochodowy w Toyota Banku

Toyota Bank oferuje rożne formy finansowania samochodów zarówno dla osób prywatnych, jaki i firm. Jeśli poszukujesz Toyoty lub Lexusa to warto zapoznać się z możliwościami finansowania pojazdów przez tzw. bank samochodowy.

O banku

Toyota Bank rozpoczął działalność w Polsce w 2000 roku, a od 2002 r. uruchomił razem z Toyota Leasing ofertę leasingową. Oferta banku polega głównie na finansowaniu zakupu samochodów marki Toyota. Swoje usługi oferuje klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom. W 2007 roku firma ta poszerzyła swoją działalność i uruchomiła platformę bankowości elektronicznej. Poza finansowaniem samochodów wprowadzono konta osobiste i oszczędnościowe, pożyczki i karty płatnicze oraz systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.

Formy finansowania pojazdów

Wyróżnia się cztery podstawowe formy finansowania samochodów:

  • zakup za gotówkę,
  • kredyt,
  • leasing,
  • wynajem długoterminowy.

Zakup za gotówkę jest jedną z najpopularniejszych metod finansowania zakupu pojazdu pomimo tego, że jednorazowo trzeba wydać dużą ilość pieniędzy. Brak dodatkowych kosztów, rat i odsetek oraz posiadanie auta na własność, bez podpisywania skomplikowanych umów są wystarczającymi czynnikami zachęcającymi do wyboru tej możliwości. Jednak gdy nie posiadamy wystarczającej sumy na zakup, do wybory mamy 3 pozostałe opcje.

Leasing będący formą najmu lub dzierżawy ruchomych środków trwałych, w tym wypadku samochodu daje możliwość użytkowania auta bez konieczności jego nabycia. Działa on na zasadzie odpłatnej eksploatacji za pośrednictwem ratalnych opłat. Prosty sposób finansowania oraz możliwość wykupienia auta po zakończeniu umowy dla chcących tego osób znajduje coraz więcej nabywców.

Wybierając kredyt stajemy się właścicielami pojazdu, ale w przeciwieństwie do leasingu czeka na nas więcej formalności. Auto na raty umożliwia nam zdobycie wymarzonego samochodu, lecz kosztem sporych odsetek i prowizji. Jednak gdy zdecydujemy się na kredyt samochodowy najlepiej wziąć go w instytucji finansowej bezpośrednio powiązanej z interesującym nas producentem samochodu, np. Volkswagen Polska, Fiat Bank Polska czy Toyota Bank.

Ostatnim ze sposobów pozyskania środków na auto jest wynajem długoterminowy, czyli Full Service Leasing (FSL) będący leasingiem operacyjnym samochodów połączonym z usługami dodatkowymi. To dość wygodny sposób wynajmu, gdyż nie trzeba troszczyć się niczym poza tankowaniem. Mimo tego jest to najrzadziej wybierana metoda. Zapewnia ona również przewidywalność kosztów związanych z eksploatacją auta, serwisem i ubezpieczeniem w kosztach leasingu oraz oszczędność formalności.

A jak to wygląda w Toyota Bank?

Możliwości finansowania pojazdów w Toyota Bank dostosowane są do dwóch podstawowych grup odbiorców: klientów indywidualnych i firm. Osoby prywatne mają do wyboru kredyt lub zakup używanych samochodów, natomiast firmą oferowane są trzy możliwości jak kredyt, leasing i najem długoterminowy. Jak widać Toyota Bank ogółem stosuje wszystkie 4 metody, ale nie każda dostępna jest dla obu grup, np. auto w leasing, i najem długoterminowy może wziąć tylko firma, a za to klient indywidualny ma możliwość zakupu samochodu w gotówce. Jedynie kredyt dostępny jest dla obu typów klientów.

Formy finansowania dla klientów indywidualnych

Kredyt samochodowy dotyczy samochodów nowych, używanych i akcesoriów. Toyota bank oferuje cztery rodzaje kredytów: Kredyt Atut, Kredyt Sezonowy (Bonus) i Kredyt Niskie Raty oraz  dodatkowy tzw. Program Mobilny dla klientów niepełnosprawnych.

Kredyt Atut gwarantuje niskie oprocentowania przez cały okres kredytowania i elastyczne warunki spłaty. Decyzję o przyznaniu kredytu otrzymuje się już w ciągu godziny.

Kredyt Sezonowy zwany zamiennie jako Bonus oferuje znaczne oszczędności dzięki malejącym odsetkom. W jego ramach otrzymuje się atrakcyjny pakiet promocyjny, a w dowodzie rejestracyjnym właścicielem samochodu jest klient, a nie bank.

W kredycie Niskie Raty spłacasz najniższą miesięczną stawkę przez 3 lata, zawsze jeździsz na gwarancji, a ostatnią ratę spłacasz razem ze sprzedażą samochodu i wymianą na nowy.

W ramach Programu Mobilnego dla osób niepełnosprawnych, Toyota Bank przygotował niską wpłatę własną od 10% wartości samochodu, uproszczoną procedurę kredytowania, dogodne warunki (nie tylko na samochód) oraz niską prowizję bankowa. O tego typu kredyt można starać się w dwóch placówkach w Polsce w AMX w Łodzi lub w Poznaniu na stacji Toyota Bońkowscy. Na stronie banku mamy propozycje uzyskania kredytu na nowe modele Toyoty m. in. Aygo, Urban Cruiser, Auris, Corolla, Verso, Avensis, RAV 4 czy Yaris z podanymi przykładowymi ratami.

Poza tym klienci indywidualni mogą zakupić za gotówkę używane samochody Toyota i Lexus z salonów samochodowych Toyoty.  Oferty ogłoszeń przygotowywane są przez partnerski serwis PewneAuto.pl, których spis mamy zamieszczony na stronie banku. W większości przypadków są to kilkuletnie auta sprzedawane przez swoich pierwszych właścicieli. Wyszukiwarka umożliwia nam znalezienie auta wg rożnych kryteriów, co niezwykle ułatwia poszukiwania.

Formy finansowania dla firm

Kredyty dla firm proponowane są w trzech rodzajach, tak jak to miało miejsce w wypadku kredytów indywidualnych, ale bez Programu Mobilnego. W zamian za to oferowany jest atrakcyjny leasing na zakup nowego samochodu osobowego i ciężarowego marki Toyota i Lexus, do 60 miesięcy.

Leasing możliwy jest w złotówkach lub euro. Leasing samochodowy w PLN oferuje elastyczne warunki, możliwość zawarcia umowy w procedurze ekspresowej i finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego w PZU S.A, Allianz lub Hestii. Natomiast leasing pojazdów w PLN indeksowany kursem EUR daje możliwość uzyskania dodatkowych korzyści. Polecany jest firmom, które uzyskują przychody dzięki kontaktom zagranicznym. Leasing ten udzielany jest i spłacany w złotówkach, natomiast dzięki indeksowaniu go do kursu EURO uzyskuje się niższe raty miesięczne. Ale trzeba pamiętać o ryzyku walutowym wynikającym ze zmiany kursu walut.

Ostatnią propozycja dla firm jest najem długoterminowy pojazdów, dzięki któremu nie trzeba troszczyć się koszty eksploatacji samochodu. Dealer Toyoty w jego ramach oferuje ubezpieczenie, administrację, serwis, zarządzanie oponami, paliwem, assistane oraz samochód zastępczy. Aby jednak uzyskać więcej szczegółów na temat finansowania należy skontaktować się z dilerem Toyoty.

Podsumowanie

Toyota Bank jest rodzajem banku samochodowego związanym bezpośrednio z koncernem Toyota. Oferuje on uzyskanie przede wszystkim nowych i używanych samochodów marki Toyota i Lexus. Finansowanie aut tych marek jest jego podstawową działalnością.

Formy finansowania samochodów są dostosowane zarówno do klientów indywidualnych i firm. Toyota Bank oferuje kredyty, leasing, wynajem długoterminowy i zakup za gotówkę, lecz te cztery możliwości nie są dostępne dla każdej z grup. Leasing i wynajmem długoterminowy jest dostępny tylko dla firm, co działa trochę na niekorzyść, bo nie ma leasingu dla osób prywatnych. Mimo to możliwości uzyskania auta w Toyota Banku są atrakcyjne, szczególnie jeśli zależy nam na aucie tej marki czy Lexusie.

Czytaj też:

Z tagami: ,